Odzyskiwanie odszkodowań

Kancelaria Wywiadu Gospodarczego

Na rynku znajdą Państwo gro kancelarii odszkodowawczych. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim sposób działania, dzięki połączeniu działań z zakresu prawa oraz pracy detektywów.
Dzięki ogromnemu doświadczeniu praktycznemu w zakresie działania firm ubezpieczeniowych jesteśmy w stanie dosłownie poprowadzić Państwa za rękę od dnia zgłoszenia szkody, poprzez komisje lekarskie, orzecznictwo i negocjacje z ubezpieczycielem na etapie polubownym, aż do zakończenia ewentualnego procesu sądowego.

Życie bywa nieprzewidywalne i czasami spotykają nas lub naszych bliskich tragiczne wypadki, na które nie mamy wpływu.

W takiej sytuacji należy nam się odszkodowanie – odszkodowanie za poniesioną utratę zdrowia, ewentualną pozostałą niesprawność, utracone dochody oraz szkody moralne. Odszkodowanie powinno zostać wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca wypadku posiada OC lub przez fundusz gwarancyjny – w przypadku gdy sprawca nie jest ubezpieczony.

Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe dokładają wszelkich starań by nie wypłacać odszkodowań, lub drastycznie zaniżać ich wysokość. Powszechne są tak zwane „cudowne uzdrowienia” podczas komisji lekarskich zorganizowanych przez ubezpieczyciela, czy też pomijanie urazów, za które poszkodowanemu przysługiwałby znaczny procent uszczerbku na zdrowiu. Decyzje są odwlekane w czasie, wypłaty odszkodowania przeciągane, a odmowy wypłaty odszkodowań są na porządku dziennym.

Na naszym blogu znajdziecie Państwo wiele kontrowersyjnych przypadków nadużyć ze strony firm ubezpieczeniowych, rozmów z likwidatorami oraz ciekawostek przydatnych każdemu posiadaczowi jakiejkolwiek polisy. Przestawimy dokładnie jak firmy ubezpieczeniowe manipulują lekarzami orzecznikami, a ci w zamian za korzyści finansowe wydają niekorzystne, niesprawiedliwe i krzywdzące orzeczenia dla ubezpieczonych. Jedyną drogą do sprawiedliwości jest proces sądowy, a naszym celem jest wysokiej jakości doradztwo w tym zakresie oraz ewentualnie wręczenie pozwu firmie ubezpieczeniowej i reprezentacja w sądzie.

Współpracujemy z najlepszymi doradcami prawnymi, rzeczoznawcami oraz lekarzami również z zakresu medycyny sądowej oraz biegłymi sądowymi. Nasi radcy prawni są w stałym kontakcie z Klientami, którzy zdecydowali się na współpracę z naszą kancelarią. Działamy na terenie całej Polski. Prowadzimy także sprawy osób poszkodowanych poza granicami kraju. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe już odmówiło Państwu wypłaty odszkodowania lub wypłaciło niesatysfakcjonującą kwotę, na tym etapie też jesteśmy w stanie pomoc. Mając Państwa pełnomocnictwo i zebraną odpowiednią dokumentację medyczną ponownie zwrócimy się do ubezpieczyciela o kolejne rozpatrzenie Państwa roszczenia i wypłatę satysfakcjonującego odszkodowania. Niestety coraz częściej, aby firma ubezpieczeniowa podjęła jakikolwiek dialog z poszkodowanym, niezbędne jest złożenie pozwu do sądu.

Z doświadczenia wiemy, że w przypadku skierowania sprawy do Sądu często ubezpieczyciel na etapie wstępnym zawiera ugodę i do takiego obrotu sprawy będziemy dążyć, tak aby zaoszczędzić Państwu czasu spędzonego na oczekiwaniu na należne Państwu pieniądze. Jeżeli tego nie zrobi, wysokość odszkodowania ustali Sąd. Dzięki naszym działaniom otrzymają Państwo adekwatne do poniesionych szkód odszkodowanie, a my będziemy mieli satysfakcję z kolejnej pozytywnie załatwionej sprawy.

Reasumując, jeśli spotkało Państwa nieszczęśliwe zdarzenie, jeśli jeszcze nie otrzymaliście satysfakcjonującego odszkodowania z tego tytułu, jako profesjonaliści załatwimy wszystkie formalności i wywalczymy dla Państwa odszkodowanie, które pomoże wrócić do pełni sił sprzed wypadku.

W czym pomagamy?

Pomoc w ustalaniu odpowiedzialności i zbieraniu dowodów.
Pomoc w uzyskaniu dokumentacji medycznej ze szpitali, dokumentów z akt Policji, Prokuratury czy Sądów.
Pomoc w rekonstrukcji zdarzeń.
Pomoc przy zbieraniu zeznań świadków.
Doradztwo w zakresie uzupełniania dokumentacji o dalsze badania i wizyty u innych specjalistów.
Pomoc przy zebraniu opinii biegłych sądowych.
Precyzujemy roszczenia: zadośćuczynienia, odszkodowania i renty.
Zastępujemy w formalnościach przed zakładem ubezpieczeń.